PAJK, Kadın Devrimi İçin Ortak Mücadeleye Çağırdı
Kadin / 07 Mart 2012 Çarşamba Saat 16:27
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
8 Mart dolayısıyla bir mesaj yayınlayan PAJK Koordinasyonu,

PAJK Koordinasyonu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “kadın devrimini gerçekleştirme temelinde bilinçlenmeye, örgütlenmeye ve ortak mücadeleye” çağırdı.

8 Mart dolayısıyla bir mesaj yayınlayan PAJK Koordinasyonu, “Kürdistan dağlarında hakikatin ve aşkın arayışçıları olarak başta özgürlük yoldaşımız Reber Apo'nun ve yaşama kapı aralamak için kendi yaşamından feragat eden zindandaki yoldaşların ve kadın olmanın onurlu ve anlamlı özgürlük mücadelesi ile yaşayan ve yaşatan tüm kadınların dünya emekçi kadınlar gününü kutluyoruz” dedi.

Kendi kökleri üzerinde daha güçlü özgürlük militanı duruşu ve katılımı ile yaşamın her alanında “soykırımcı, toplum kırımcı, özgürlük kırımcı zihniyet sisteminden hesap soracaklarını” kaydeden PAJK, “Böylesi hesap sorma gücü ve mücadelesiyle var olan saldırıları bertaraf edip yenilgiye uğratarak 21. yüzyılın önderi olan Reber Apo'yu fiziksel olarak da halkların özgürlük yarınlarıyla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Mesajda şunlar belirtildi: “Önderliğin özgürlüğünü gerçekleştirelim, kadın kıyımına son verelim, duyarlı Kürt kadını olarak dağda, zindanda, yaşamın her alanında temel mücadele ilkesi haline getirerek özgürlük mücadelesini daha da radikalleştirerek bu yılı Reber Apo’nun özgürlüğü ve Kürt halkının zaferi ile onurlandırmak sözünü veriyoruz.

Kadının zaferin garantisi olduğunu, özgürlük eylemselliklerimizle ortaya koyacağız. Bu temelde tüm Kürt kadınlarını Reber Apo etrafında kenetlenmeye, özgürlük mücadelesini bu temelde radikalleştirmeye çalışıyoruz. PAJK militanları olarak kadın baharlaşmasını, demokratik modernite perspektifi ve örgütlülüğü ile karşılıyoruz. Kadın sorunu ve toplum sorunu konusunda demokratik modernite çözümün en ideal olanıdır. Demokratik uygarlık çağı halkların yeniden doğuşu kadar, aynı zamanda kadınlarında doğuş çağıdır. Bu temelde tüm kadınlar olarak bize gerekli olan tüm toplumsal alanlarda gerçekleştirilecek olan kadın devrimidir. Kadının devrimini gerçekleştirmek açısından kadın bilgeliğini ve eylemliliğini geliştirme, yani 24 saat yürürlükte olan tecavüzcü zihniyete karşı ahlaki ve politik olarak mücadeleyi derinleştirmek demektir.

Bu temelde tüm kadınları kadın devrimini gerçekleştirme temelinde bilinçlenmeye, örgütlenmeye ve ortak mücadeleye çağırıyoruz. Yalancı ve zalim erkeklikten hesap sorarak tüm alanları kadın rengiyle donatmaya ve bu temelde direnişi tırmandırmaya çağırıyoruz. Ortadoğu da başlayan kadın baharlaşmasını derinleştirerek, yaygınlaştırmaya direnişi sürekli kıldırmaya ve özgürlüğü gerçekleştirme sözümüzle tekrardan tüm kadınların direniş gününü kutluyoruz.”-Behdinan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.