Mersin’de Gençler Polis Karakoluna Saldırdı
Gençlik / 16 Şubat 2012 Perşembe Saat 16:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mersin'in merkez Akdeniz İlçesi'ne bağlı Şevketsümer Mahallesi'nde bir grup genç,

Mersin merkez Akdeniz İlçesi'ne bağlı Şevketsümer Mahallesi'ndeki Siteler Polis Karakolu'na molotoflarla saldırı düzenleyen gençlere olay yerine çağrılan takviye ekipler müdahalede bulundu. Mahallede çatışmalar devam ederken, şu ana kadar yaklaşık 40 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Mersin'in merkez Akdeniz İlçesi'ne bağlı Şevketsümer Mahallesi'nde bir grup genç, 15 Şubat'ı protesto etmek için Siteler Polis Karakolu'na molotofkokteyli ve havai fişeklerle saldırıda bulundu. Bunun üzerine karakolun etrafından nöbet tutan polisler karakolun içine sığınırken, takviye ekipler olay yerine çağrıldı.

Kısa bir süre sonra olay yerine zırhlı araçlarla gelen çok sayıda çevik kuvvet ekibi, göstericilere müdahalede bulundu. Çıkan çatışmanın ardından mahalledeki bütün sokakları ablukaya alarak tek tek evlerde arama yapan polisin yaklaşık 40 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi. Olaylar esnasında çok sayıda kişinin de çeşitli yerlerinden yaralandığı ifade edilirken, mahallede çatışmalar devam ediyor.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.