Anonymous CIA'nin İnternet Sitesini Çökertti
Teknoloji / 11 Şubat 2012 Cumartesi Saat 11:27
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amerikan istihbarat ajansı CIA’nin internet sitesine erişim durdu. İnternet aktivistleri Anonymous, saldırının kendileri tarafından gerçekleştirdiğini duyurdu.

Amerikan istihbarat ajansı CIA’nin internet sitesine erişim durdu. İnternet aktivistleri Anonymous, saldırının kendileri tarafından gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bir Anonymous üyesi Twitter’daki “@YourAnonNews” hesabında "CIA Tango down" diye yazdı. Özel askeri güçlerin jargonunda "Tango Down", bir “düşmanın” öldürüldüğü anlamına geliyor. Anonymous, saldırıya ilişkin herhangi bir detay vermedi.

Cuma günü öğle saatlerinde “cia.gov” erişim mümkün değildi. AFP’ye göre bir CIA sözcüsü, “Bu bilgileri inceliyoruz” dedi.

Anonymous üyeleri Cuma günü yaptıkları açıklamada Meksika Maden Odası’na ait camimex.org.mex adresini de erişilmez hale getirdiklerini duyurdu.

Geçtiğimiz ay internet aktivistleri, dosya paylaşım sitesi MegaUpload’ın kapatılmasına tepki olarak ABD Adalet Bakanı ve Federal Polis FBI’ın internet sitelerini de erişimdışı yapmıştı.

20 Ocak günü Anonymous aktivistleri Fransız Cumhurbaşkanlığı internet sitesini hackledi. Sitede kısa bir süre boyunca Anonymous’un sloganı yer aldı: "We Are Legion".

Polonya, Yunanistan, İsveç, Slovenya’daki kamu kurumlarının internet sitelerine de siber saldırıda bulunan hacker grubu, FBI ajanları ile İngiltere polisinin konuşma kayıtlarını da internetten yayınlamıştı.

Haziran 2011’de Anonymous’a yakın bir grup olan Lulz Security, CIA’nın sitesini geçici bir süreliğine durdurmayı başarmıştı.-ANF

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA