Wall Street Journal: 2011 İfade Özgürlüğü İçin Kara Yıl Oldu
Dış Basından / 27 Aralık 2011 Salı Saat 13:26
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
all Street Journal gazetesi, “2011 yılı Türkiye’de ifade özgürlüğü için kara bir yıldı” yorumunu yaptı.

Son olarak KCK soruşturması adı altında 35 gazetecinin tutuklanması uluslararası basında yer almaya devam ediyor. Wall Street Journal gazetesi, “2011 yılı Türkiye’de ifade özgürlüğü için kara bir yıldı” yorumunu yaptı.

Wall Street Journal, “Türkiye’nin AK Partisi ifade özgürlüğü için demokratikleşme paketi” başlıklı haberinde, “2011 yılı Türkiye’de ifade özgürlüğü için kara bir yıldı” yorumunu yaparak, “Ancak Türk hükümeti yeni yıldan sonra başlayacak 'Demokratikleşme Paketi'nde ifade özgürlüğünü sınırlandıran yasaları değiştirme sözü verdi. Söz, hafta sonu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay tarafından tekrar edildi” diye yazdı.

“Geçmişte birçok gazeteci ve yazar ünlü 301 Türk ceza yasasıyla tutuklandı” diyen gazete, uzun tutukluluk sürelerine dikkat çekerek gazeteci Ahmet Şık ve Nedim Şener’in 9 aydan bu yana tutuklu olduklarına işaret etti.

Haberde, Ergenekon soruşturmasında yüzlerce insanın tutuklandığı belirtilerek, Türkiye’nin 1960, 1971 ve 1980’de yaşadığı darbelere ve KCK tutuklamalarına da yer verildi.-ANF/ Washington

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.