Yüksekova'daki "Ez Livir im" Mitingine Çağrı
Duyurular / 27 Aralık 2011 Salı Saat 11:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi'nde yarın yapılacak olan 'Ez livir im" mitingi hazırlıkları tamamlandı.

Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi'nde yarın yapılacak olan 'Ez livir im" mitingi hazırlıkları tamamlandı. Hazırlıklar kapsamında bildiriler dağıtılarak halka katılım çağrısı yapıldı.

Yüksekova eski Futbol Sahası'nda yarın yapılacak olan ve BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile bölge milletvekillerin katılacağı "Ez livir im" mitingi hazırlıkları tamamlandı. Hazırlıkların tamamlandığı ilçede, BDP'liler yurttaşlara bildiri dağıtarak katılım çağrısı yaptı. Yüksekova İlçe merkezinde Yüksekova Belediye Başkanı Ercan Bora, Esendere Belediye Başkanı Hurşit Altekin, BDP İlçe Başkanı Rüstem Demir, KURDÎ-DER, MEYA-DER, Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri ve yurttaşların aralarında bulunduğu çok sayıda kişi miting için el bildirileri dağıtılarak halka katılım çağrısında bulundu. Köylerde ise Köy Komünleri ev ev dolaşarak miting çalışmaları yürüttü.

İlçe merkezinde anons araçları da mahallere çıkarak mitinge katılım çağrıları yapmayı sürdürüyor.

Miting çalışmaları kapsamında Yüksekova'ya bağlı Esendere Beldesi'nde de bildiriler dağıtıldı. Belediye ve BDP Belde yöneticileri belde merkezinin yanı sıra Güvenli (Şahe), Sarıyıldız (Gogep), Yılmaz (More), Soğanlı (Sokran), Yamaç (Medresal), Gözlüce (Zeve), Konuklu (Cılik) ve Kesran (Karsan) köylerinde bildiriler dağıtarak yurttaşları mitinge davet etti.

İlçede yarın saat 11.00'da yapılacak olan miting, BDP ilçe binasından Şehir Stadı'na yapılacak yürüyüşten sonra başlayacak.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.