Suriye: BM Teşkilatı Kukla
Dış Basından / 22 Kasım 2011 Salı Saat 12:23
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye'nin BM elçisi ayrıca, "Eğer İran Amerika ve batının müttefik ve dostu olsaydı, Amerika ve müttefikleri asla İran'a karşı sorun çıkarmazlardı.

Suriye'nin BM'deki daimi temsilcisi insan hakları komisyonunun çelişkili siyasetlerini sert eleştirerek BM'nin bağımsız ülkelere karşı bir baskı unsuruna dönüştürüldüğünü bildirdi.

İnsan hakları oturumu esnasında basın mensuplarına konuşan Beşar Cafer İRNA muhabirine yaptığı açıklamada batının siyasi ve ekonomik baskılarının, bağlantısızlar hareketi, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Güney doğu Asya işbirliği teşkilatı gibi muhtelif uluslar arası teşkilatların bu gibi kararnamelerin engellenmesi yönünde kendi üzerlerine düşen vazifelerini yerine getirmemelerine neden olduğunu bildirdi.

Artık BM Teşkilatının Amerika ve bazı batılı devletlerin elinde bir kukla ve oyuncağa dönüştüğünü belirten Suriye'nin BM temsilcisi dünyada demokrasinin artık kendi gerçek anlam ve değerini kaybettiğini söyledi.

Suriye'nin BM elçisi ayrıca, "Eğer İran Amerika ve batının müttefik ve dostu olsaydı, Amerika ve müttefikleri asla İran'a karşı sorun çıkarmazlardı. Bugün dünyada en büyük insan hakları ihlali Amerika ve Batılı müttefiklere aittir" ifadesini kullandı.-İrib

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.