Diyarbakır'da 'İrademe Dokunma' Mitingine Katılım Çağrısı!
Duyurular / 16 Kasım 2011 Çarşamba Saat 13:32
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), "KCK operasyonları" adı altında devam eden tutuklamalara karşı 19 Kasım'da Diyarbakır'da yapacağı miting için hazırlıklara başladı.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), "KCK operasyonları" adı altında devam eden tutuklamalara karşı 19 Kasım'da Diyarbakır'da yapacağı miting için hazırlıklara başladı.

"KCK operasyonları" adı altında, parti yönetici ve üyeleri, belediye başkanları, akademisyenler ve partiye sempati duyanların gözaltına alınarak tutuklanması ve BDP Siyaset Akademileri'nin illegal gösterilmesine karşı harekete geçen Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Diyarbakır'da yapacağı miting için hazırlıklara başladı. BDP Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) tartışılan ve İl Eş Başkanları ile Parti Meclisi (PM) toplantısında karar altına alınan Siyaset Akademileri'nin daha işlevli hale getirilmesi ve tutuklamalara karşı ""Kendimi ihbar ediyorum. Ben de bu suçu işledim, işliyorum" kampanyası gibi kararlaşmalardan biri olan "Buradayım. İrademe sahip çıkıyorum" mitingi için BDP'li Eş Başkanlar'dan vekillere, belediye başkanlarına, il, ilçe başkanları ve mahalle meclislerine kadar tabanı ile seferber olan BDP, kısa süre kalan miting için çalışmalara yoğun şekilde başladı. 19 Kasım günü yapılacak miting için BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak başkanlığında toplanan BDP Diyarbakır İl Örgütü ile belediye başkanları, miting ile ilgili planlama toplantısının ardından çalışmaları tüm mahalle ve sokaklara yaydı. Halk toplantıları, ev ziyaretleri, bildiri dağıtımı gibi çalışmalar ile start alan miting için yüz binlerce el bildirisi ve binlerce afiş hazırlandı. Ayrıca mitinge çağrı için kentin en işlek noktalarına asılmak üzere billboardlar için de afişler hazırlandı.

'Biz varız irademize sahip çıkıyoruz demek için…'

Miting için hazırlanan el bildirilerinde mitingin amaçlarına dikkat çekiliyor. Bildirilerde, şunlar yer alıyor: "AKP iktidarının doğal afeti, siyasal afete dönüştürme politikalarına dur demek için, AKP iktidarının ayrımcı uygulamalarına son vermek için, AKP'nin siyasal politikalarına dur demek için, AKP'nin kimyasal silah kullanarak insanlık suçu işlemesini engellemek için demokratik tepkimizi gösterelim. AKP iktidarının 'KCK' adı altında Kürt halkının siyasal kadrolarını, tutuklamalarını durdurmak için, biz varız irademize sahip çıkıyoruz demek için, AKP iktidarının İmralı'da uyguladığı tecride son vermek için, siyasi ve askeri soykırım operasyonlarına dur demek için, ben buradayım, irademe sahip çıkıyorum demek için tüm Diyarbakır halkını Cumartesi günü İstasyon Meydanı'nda yapacağımız mitinge güçlü bir ses olmak için çağırıyoruz."

Miting için bugün BDP Diyarbakır il binasında toplanan tüm ilçe başkanları ve yöneticileri ile kent meclisi üyeleri, miting için görevlendirmeler yaptı. Bilgilendirme ve görevlendirme toplantısının ardından tüm ilçe başkanları ile yöneticiler ve Kent Meclisi üyeleri çalışma alanlarına dağılarak çalışmalara başladı.

19 Kasım'da saat 12.00'da İstasyon Meydanı'nda yapılacak mitinge BDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Gültan Kışanak, BDP'li vekiller, belediye başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kurum temsilcisi katılacak.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.