Halk İnsiyatifi'nden Diyarbakır Halkına Çağrı
Duyurular / 29 Ekim 2011 Cumartesi Saat 06:40
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amed Halk İnisiyatifi, Diyarbakır halkına kepenk kapatma ve direniş çağrısı yaptı. ''Amed Halkını Cumartesi günü 5 Nisan Özgür Yurttaş Meclisinin önüne davet ediyoruz''

Amed Halk İnisiyatifi, Diyarbakır halkına kepenk kapatma ve direniş çağrısı yaptı. ''Amed Halkını Cumartesi günü 5 Nisan Özgür Yurttaş Meclisinin önüne davet ediyoruz'' denilen açıklamada, Diyarbakırlıları yaşamını yitiren gerillalara sahip çıkmaya çağırdı

''Gün Yiğitlerin destansı direnişlerine sahip çıkma günüdür'' başlıklı yazılı açıklamada Diyarbakır halkına yapılan çağrı metni şöyle:

‘’Uzun bir süreden beridir devam eden ve giderek tırmandırılan AKP’nin savaş çığırtkanlığı ve vahşeti hızından bir şey yitirmeden devam ediyor.

Önderliğimize uygulanan ağırlaştırılmış tecrit koşulları başta olmak üzere gerillaya karşı düzenlenen hava saldırıları ve operasyonlar tamamen imhayı hedef almakta.

AKP Kürt halkına karşı siyasi ve askeri soykırımı başarmaya ant içmişçesine hiçbir vahşet ve katliamdan geri durmamaktadır.

Gerillanın en son Çelé'de geliştirdiği direniş ve kapsamlı intikam saldırısı karşısında bozguna uğrayan devlet Kürtlere karşı yürüttüğü kirli, barbar, imhacı ve ırkçı saldırılarına bir yenisini daha ekledi.

Hala tüm yönleri ile açığa çıkmasa da insanın kanını donduran, insanı insanlığından utandıran uygulamalara maruz kalan gerillaların cenazeler verilmemekte Malatya'da tutulmaktadır. Cenazeleri teşhis etmek için gidenlerin anlatımlarına göre cenazeler teşhis edilemeyecek denli parçalanmış, yanmış durumda.

12 si kadın, 11 erkek olan cenazelerden birinin sadece ayak kısımlarının olduğu belirtilmekte.

Kürt halkına reva görülen bu alçakça saldırı karşısında Kürt halkının sessiz kalacağı düşünenler varsa geçmişte olduğu gibi bugün de yanılacaktır.

Kürt Halkı’nın AKP'nin bu zalim, barbar ve imhacı saldırı ve katliamları karşısında özgürlük mücadelesinden, onurlu direnişinden taviz vereceğini sanalar varsa ne denli derin bir gaflet içinde olduklarını görecektir.

Bu kadar uzun süreli ve bu kadar ağırlaştırılmış tecrit ve soykırıma karşı boyun eğileceğini, suskun kalınacağını düşünen, aklından geçiren herkes Bu halkın yiğit ve kahraman evlatlarına, nasıl sahip çıkıldığını görecektir. Ve herkes bir kez daha tanık olacaktır ki bu mücadele ne kadar ağır bedeller gerektirse de bu halk kendi şanlı direniş tarihine layık bir tavır içinde direnişi büyüterek, derinleştirilerek sürdürecektir.

Bu halk nasıl ki Rustemleri, Çiçekleri, Alişerleri yetiştirmişse Onların yılmaz direnişçiliğine sahiplenerek yaşatmasını, mücadele anılarına bağlı kalacağını da gösterecektir. Bunu hem yeni Rustemler, Çiçekler, Alişlerler yetiştirerek hem de sahiplenerek gösterecektir.

24 Ekim'de Malatya götürülen orada otopsi işlemleri için bekletilen ama aslında topluca orada defnedilmek istenen evlatlarına sahip çıkmalıdır.

Onları layık olduğu bir şekilde karşılamalı, ebediyet yolculuklarına layıkı ile uğurlanmalıdır.

Amed Halkı yeni bir direniş ruhu ile yeni Çele direnişlerini sergilemeli. Hayatın her alanı, her mevzisini Çelé cehennemine çevrilmeli.

Hayatın her alanı bu alçakça saldırıları sürdüren, destekleyen ve alkış tutanlara dar edilmeli.

DİYARBAKIR HALKINA ÇAĞRI

Kürtlerin Van depreminde ölümlerine sevinen ırkçı faşistlerin sözlerini ve tutumlarına hepiniz tanık oldunuz.

Hala Malatya'da tutulan evlatlarımızın bedenlerine neler yapıldığını hepiniz duymuşsunuzdur.

Buna sessiz kalmamak, bu onursuzluğa karşı destansı serhıldan geleneğine sarılmak vicdan sahibi her insanın her Kürdün boyun borcudur.

Bu borcu ödemenin, Direniş bayrağını Amed’in burçlarına dikmenin, Asırlardır ihtişamımdan ve direniş geleneğinden taviz vermeden dimdik ayakta duran surların boyun eğmeyeceğinin,

Bu Halkın özgürlüğünden zerre kadar taviz vermeyeceğinin,

Bu Halkın onursuzluğu asla kabul etmeyeceğinin,

Bu alçakça ve haince saldırılar karşısında bir tek geri adım atılmayacağının,

Direnişten bir dirhem taviz verilmeyeceğinin,

Olanların zerresine sessiz kalınmayacağının günü bugündür.

Bugün Rustemlerin, Çiçeklerin, Alişerlerin ve hala Malatya'da bulunan onlarca Yiğit destansı direnişlerine sahip çıkmanın günüdür.

Bugün Amed Halkının serhıldanlar tarihine yeni bir destanı yazmanın günüdür.

Bugüne yaraşır bir kararlılık ve cesaretle tüm Amed Halkını Cumartesi günü 5 Nisan Özgür Yurttaş Meclisinin önüne davet ediyoruz.

Hepimiz tek yürek olmalı ve bu onurlu mücadele saflarında yerimizi almalıyız. Kadını, erkeği, yaşlısı ve genci ile tüm Amed tek yürek olmalı ve o yürek ve kararlılık 5 Nisanda atmalı.

Cumartesi günü tüm esnaf kepenklerini kapatmalı, tüm kontaklar kilitlenmeli, hiç bir araç sahibi aracını çalıştırmamalıdır.

Cumartesi günü Amed zalimlerin zulmüne karşı bu Halkın nasıl cevap vereceğini göstermelidir.

Hiçbir gerekçeye sığınmadan, hiçbir bireysel beklenti, hesap ve kaygı içine girmeden tüm Amed esnafı kepenklerini kapatarak, tüm araç sahipleri kontaklarını kapatmalı, hiç kimse okula, dershaneye, daireye gitmemeli Bu direnişe katılmalı, saf tutarak yerini almalıdır.

Amed Halkının yarın yeni bir direniş destanı yazmaya,

Amed Halkını Önderliğine, Gerillaya, Şehitlerine sahip çıkmaya,

Amed Halkını yeniden tek bir yürek olup kendi tarihine yaraşır bir serhıldan içinde olmaya çağırıyoruz.

‘ARTIK SÖZ BİTMİŞTİR’

Artık kimse bu Halkın öfkesi önünde duramaz ve durmamalı. Buna kalkışanlar anında cevabını almalı ve her yer bu Halkın düşmanları için, bu Halkı tanımayanlar için Çelé cehennemine dönüştürülmeli''

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.