KJB ve YJA, Van Halkı İle Dayanışmaya Çağırdı
Kadin / 25 Ekim 2011 Salı Saat 08:16
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürt kadın organizasyonları KJB ve YJA, Van’daki depremden dolayı yayınladıkları ortak mesajda,

Kürt kadın organizasyonları KJB ve YJA, Van’daki depremden dolayı yayınladıkları ortak mesajda, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

KJB ve YJA Koordinasyonları tarafından yayınlanan ortak mesajda, “Van’da gerçekleşen 7.2 büyüklüğünde ki deprem büyük kayıplara yol açmıştır. Halkımızın ve yakınlarını kaybeden ailelerin acılarını paylaşıyoruz. Bu depremde yaşamını yitiren Van ve Erciş’ li insanlarımıza rahmet diliyoruz. Yakınlarını kaybeden halkımıza başsağlığı diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Depremin yarattığı kayıplar tüm Kürdistan halkımızı derinden etkilemiştir. Bu kayıpların artmaması en büyük temennimiz olmaktadır” denildi.

“Kürdistan ve Türkiye deprem fay hattında olmasına rağmen devlet gerekli tedbirleri almamaktadır” denilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Defalarca yaşanan depremlerde bunca can kaybı yaşanırken devlet ve hükümet yetkilileri bu durumlar karşısında son derece duyarsız kalmaktadır. Bu siyaset anlayışı ve sorumluları her seferinde deprem bölgelerini gezerek halkımızın acılarını siyaset malzemesi yapmaktadır. Bu acıların tekrarından devlet ve hükümet birebir sorumludur.

Kürdistan’ın birçok ilinde etkileri hissedilen bu depremde en ağır acıları yaşayan bölgelerimiz Van ve Erciş olmuştur. Halkımızı, Van ve Erciş’te büyük kayıplar yaşayan insanlarımızla her konuda dayanışma çağırıyoruz. Gerek insanlarımızın enkaz altından çıkarılması, gerek manevi gerekse maddi dayanışma ile bu acıların hızla sarılması için tüm halkımızı duyarlılığa ve harekete geçmeye çağırıyoruz.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.