Yükekova'lılara 'Serhıldanları Yükseltin' Çağrısı
Duyurular / 23 Ekim 2011 Pazar Saat 03:55
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gever Halk İnisiyatifi tarafından yayınlanan bildiride, son dönemlerde hava saldırıları ve gerçekleştirilen operasyonlarda yaşamını yitiren HPG'liler ile konsey üyeleri Rustem Cudi,

Gever Halk İnisiyatifi, 10 Ekim hava saldırısında yaşamını yitiren KCK Yürütme Konseyi Üyesi Rüstem Cudi (Rüstem Osman), HPG Askeri Konsey Üyeleri Çiçek Kıçi (Guhar Çekirge), Alişer Koçgiri'nin (Yücel Halis) ile Kato Dağı'nda çıkan çatışmada yaşamını yitiren Baz Mordem (Emrah Bayer) için Kürt halkına başsağlığı dileyerek, "serhıldanları yükseltme" çağrısında bulundu.

Gever Halk İnisiyatifi tarafından yayınlanan bildiride, son dönemlerde hava saldırıları ve gerçekleştirilen operasyonlarda yaşamını yitiren HPG'liler ile konsey üyeleri Rustem Cudi, Alişer Koçgiri, Çiçek Kıçi ve Baz Mordem için başsağlığında bulundu. Yayınlanan bildiride, Çukurca'da yapılan misilleme eylemi de selamlandı.

Gever Halk İnisiyatifi, bildirisinde şunlara dikkat çekti: "Faşist TC, Erdoğan hükümeti, tüm değerlerimizin yaratıcısı Önder Apo'yu tecrit etmek, halkından koparma, Kürt halkını iradesizleştirmek, onursuzlaştırmak ve özgürlük hareketini imha etmek ve sonrada halkı katliamdan geçirme kararı vermiştir. 10 Ekim'de hava saldırısında Rustem Cudi, Alişer ile Çiçek 4 arkadaşımızla birlikte şehit düşmüşlerdir. Yine Kato'da Boz Mordem arkadaşlarıyla kahramanca savaşarak şehit düşmüştür. Özgürlük hareketinin kahraman savaşçıları bu yoldaşların anısına bağlılık gereği Çelê'de misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. Bu kahramanca görkemli eylemi selamlıyoruz. Önder Apo'nun özgürlüğü, Kürt kimliğinin tanınması ve demokratik özerlik inşa edene dek bu mücadele devam edecektir. Bu bilinci ve inancı şehitlerimizden, Mazlumlardan, Kemallerden, Hayrilerden, Çiçeklerden, Egit ve Beritanlardan aldık."

Çatışma ve kayıplara karşı serhıldanları yükseltme çağrısının yapıldığı bildiride, "Önder Apo'ya, şehitlere bağlılığın bir gereği olarak günlük sorunlarımızdan vazgeçecek, kişisel sorunlara girmeyecek, tüm sorunlardan arınarak serhıldanları geliştirerek sürece cevap olunacaktır. Bu süreci sabote edecek, kişisel sorunlar, günlük sorunları kabul etmeyeceğiz. Çünkü düşman tüm sorunlarını bir kenara bırakarak Kürt özgürlük hareketini tasfiye etmeye çalışmaktadır. Biz de serhıldanlarla bu süreci lehimize çevireceğiz" denildi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

 

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.