KJB Koordinasyonu: Mücadeleyi büyüteceğiz
Kadin / 23 Ekim 2011 Pazar Saat 03:24
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KJB Koordinasyonu yaptığı yazılı açıklama ile Türk ordusunun düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden HPG komutanları anısına

KJB Koordinasyonu yaptığı yazılı açıklama ile Türk ordusunun düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden HPG komutanları anısına özgürlük mücadelesini yükselteceklerini duyurdu.

Yaşamını yitiren gerillaların uzun yıllar özgürlük mücadelesi içinde büyük emeklerin ve önemli gelişmelerin öncü militanlığını yaptığını hatırlatan KJB Koordinasyonun açıklaması şöyle:

‘’Xakurke alanımıza dönük gerçekleştirilen hava saldırısı sonucu yaşamını yitiren Çiçek Kıçi, Rozerin, Dicle, Nazlıcan, Rüstem Cudi, Alişer arkadaş ve Kato operasyonunda şehit düşen Baz Mordem, yine Çele eyleminde şehit düşen Viyan, Agit, Ruhat, Serdar yoldaş şahsında tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Ailelerine ve halkımıza baş sağlığı diliyoruz.

AKP devletinin başta Önderliğimiz, hareket ve halkımıza yönelik gerçekleştirdiği ikinci komplo sürecinin inkâr ve imha temelinde tasfiye saldırıları devam etmektedir. Önderliğimiz ile görüşmelerin kesilmesi ve üç aydır görüşme yaptırılmaması ile hedeflenen Önderliğimizin direnişini kırma çabasıdır. Ancak Önderliğimiz kardeşi Mehmet Öcalan ile yaptığı görüşme de bu yeni konsepte karşı da ‘’ on yılda görüşme yaptırmasalar ben doğrulardan vazgeçmem ve geri adım atmam’’ diyerek tutum koymuştur. Bu tutum kuşkusuz hareket ve halk olarak da kırk yıllık mücadele geleneğimizde her zaman olduğu gibi şimdi de her zamankinden daha güçlü bir biçimde Önderlik çizgisinde ısrar ve tüm saldırılar karşısında doğrularımıza çok daha güçlü bir biçimde sahip çıkma ruhunu yükseltmektedir. Bu ruhun gereği olarak halkımız beş bini aşan tutuklamalara rağmen Özgürlük çizgisi temelinde serhıldanlarını yükseltmektedir.

Özgürlük hareketinin gerillaları olarak da saldırıların kapsamı, tekniği ne kadar artarsa artsın bu meşru savunma direnişimizi zayıflatamamış ve zayıflatamayacaktır. Her zaman şunu ifade ettik Önderliğimizin özgürlüğünü ve Kürt sorunun çözümünü gerçekleştirinceye kadar bedeli ne olursa olsun mücadeleyi zafere kadar yükselteceğiz. Şehitlerimizin anısına bağlılığı ve gereklerini yerine getirmeyi de bu kararlılık ve iddia ile karşıladık. Başta Şehit Çiçek Kıçi yoldaş olmak üzere Xakurke’de de hava saldırılarında şehit düşen tüm yoldaşlarımızın intikamı olarak gerçekleşen Çele eylemi bu iddia ve kararlılığımızın düzeyini ifade etmiştir. Şu çok iyi bilinmelidir ki kayıplarımızın acısı ne kadar derin olursa olsun şehitlerimize bağlılığın gereği olarak, acıyı direnişi yükselterek zafere dönüştürme militanlığımız özüdür. Şehit yoldaşlarımızın anısına bağlılık bize her zaman tarihi gelişmeler yaratma emri vermektedir. Tarihimiz boyunca Apocu çizginin başarısının teminatını yaratan bu ruh olmuştur. Çele eylemi de bu köklü direniş geleneğimiz ve ruhumuzun somut eylem duruşudur.

Mücadele tarihimizde uzun yıllar içerisinde büyük emeklerin ve önemli gelişmelerin öncü militanlığını, komutanlığını yapan, önemli görev ve sorumluluklarını üstlenen bu yoldaşlarımızın her biri yaşamları boyunca Apocu çizginin teminatı olmuşlardır. Çiçek Kıçi yoldaş kadın özgürlük mücadelemizin uzun yıllar pratik sahada gelişen yetkinleşen öncü komutanlarındandır. Kadın özgürlük çizgimizin komutanlaşarak öncüleşen kişiliğidir. Yirmi yılı aşkın mücadele hayatı boyunca büyük emeklerin, zor koşulların içerisinde ve pratik sahalarda savaş çizgimizin yükseltilmesinin ve taktik yetkinliğin geliştirilmesinin büyük uygulayıcılarından olmuştur.

Çiçek yoldaş ideolojik, örgütsel, askeri duruşu ile Beritan, Zilan çizgisinin devamı ve teminatıdır. Rozerin yoldaşımızda mücadele hayatı boyunca büyük bir emek ve çaba sahibi olan ve Önderlik ile 24 saat yaşamayı ve bunun her alanda eylemcisi olmayı kendi şahsında somutlaştıran kadın özgürlük hareketimizin öncü komutanlarından olmuştur. Dicle, Nazlıcan, Amara arkadaşlar özgürlük mücadelesinde emek, çaba ve mücadeleleri ile dağlarımızda yaratılan destansı direnişin kadın militanlığı ve komutanlığını kendi şahıslarında göstererek tarihteki yerlerini almışlardr.

Rüstem Cudi yoldaş mücadele yaşamı boyunca ihanete ve komploya karşı ideolojik, örgütsel duruş ve mücadelesi ile öncü bir duruşun sahibi olmuştur. Önderlik paradigmasının hayata geçirilmesinde ve militan duruşunun geliştirilmesinde büyük emek ve çabaların sahibi olmuştur. İdeolojik donanım ve yetkinliği ile binlerce kadronun eğitiminde ve gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. Alişer yoldaş ise mücadelenin çok çeşitli sahalarında bulunarak yaşamını zafer yürüşüne adayan bir yoldaşımız olmuştur. Alişer yoldaş Seyit Rıza ve Alişer direniş çizgisinin Apocu militanlık temelinde başarı ve zafer çizgisinin sürdürücüsü olmuştur. Baz Mordem yoldaş ihanet ve teslimiyetin dayatıldığı uluslararası komplo konseptine karşı Kürt gençliğinin Apocu çizgide onurlu ve özgürlükçü kimliğinin yükseltilmesinde aktif rol oynamıştır. Baz yoldaş bu temelde önemli sorumluluklar üstlenmiştir. Agit yoldaşın çizgisinde ısrar temelinde gerilla komutanlığı görevi üstlenmiş Kürt gençlerine özgürlük perspektifi oluşturmuş bir yoldaşımız olmuştur.

Kadın özgürlük hareketi olarak da bu büyük yoldaşlarımızın anısına bağlılığı hayatlarını adadıkları hakikat ve özgürlük yürüyüşümüzü zafere taşıyana kadar mücadeleyi yükseltme sözümüzü bir kez daha yineliyoruz. Başta Kürt kadınları ve gençliği olmak üzere tüm halkımızı bu öncü kahraman şehitlerimizi en görkemli bir biçimde sahiplenerek serhıldanlarını her alanda yükseltmeye çağırıyoruz.''-Kandil

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.