Amed Halk İnisiyatifi'nden 15 Ağustos Çağrısı
Duyurular / 13 Ağustos 2011 Cumartesi Saat 15:43
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Ağustos kutlamalarının başladığı Diyarbakır'a, tüm merkezlerde eylem ve etkinliklerin gerçekleştirileceğini belirten İnisiyatif,

Amed Halk İnisiyatifi, PKK ve PAJK'lı tutsaklar Kürdistan özgürlük mücadelesinde ilk kurşunun sıkıldığı 15 Ağustos atılımının 27. yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada, "Özgür önderlik, özgür kimlik, Demokratik Özerklik şiarıyla tüm halkımızı direniş ve zafer ruhuyla Diriliş Bayramı kutlamalarına katılmaya çağırıyoruz" dedi.Amed Halk İnisiyatifi, PKK'nin ilk silahlı eylemi başlattığı 15 Ağustos'a ilişkin yazılı açıklama yaptı.

15 Ağustos'un Kürt halkı için dirilişin adı olduğu belirtilen açıklamada, 27 yıldır verilen mücadele ile yaratılan değerler etrafında kenetlenme çağrısı yapıldı. "15 Ağustos Atılımını, başta önder Apo ve atılıma bizzat öncülük eden, bu kahramanlık destanını gerçekleştiren ölümsüz komutan Agit yoldaş şahsında bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, 15 Ağustos atılımının 27. yıl dönümünü kutluyoruz" denilen açıklamada, "15 Ağustos atılımı, her türlü tasfiyeciliğe ve mülteciliğe karşı Apo'cu çizgide direnişin ve özgürlük tutkusunun ilk atılımı olmuştur" denildi. "15 Ağustos, köleliğe sıkılmış bir kurşundur" denilen açıklamada, özgürlük tutkusunun zafere kadar devam edeceği belirtildi.

15 Ağustos kutlamalarının başladığı Diyarbakır'a, tüm merkezlerde eylem ve etkinliklerin gerçekleştirileceğini belirten İnisiyatif, "Onurlu Amed halkını, 'Özgür önderlik, özgür kimlik, Demokratik Özerklik' şiarıyla tüm halkımızı direniş ve zafer ruhuyla kutlamalara katılmaya çağırıyoruz" dedi. İnisiyatif, tüm köy, mahalle ve ilçelerde 15 Ağustos'un direniş temelinde kutlanacağını duyurdu.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA