Kim Alçak?
Serbest Yazılar / 11 Ağustos 2011 Perşembe Saat 12:39
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP’li Meclis Başkanı Cemil Çiçek Cemaat iş adamaları derneğinin düzenlediği iftar yemeğinde Kürtlere hakaretler ederek tehditler savurdu.

AKP’li Meclis Başkanı Cemil Çiçek Cemaat iş adamaları derneğinin düzenlediği iftar yemeğinde Kürtlere hakaretler ederek tehditler savurdu.

DİRENEN KÜRTLER HEDEF GÖSTERİLDİ

MÜSİAD’ın düzenlediği iftar yemeğine katılan ve iftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Çiçek, AKP’ye teslim olmayıp onurlu bir şekilde direnen Kürtlerin bir taraftan alternatif Cuma diğer taraftan rahmet ayı olan Ramazan ayında kan döktüğü, kin kustuğunu iddia ederek hakaretlerle Kürt demokratik kurumlarını bir kez daha hedef gösterdi. Herkesin safını belirlemesi gerektiğini ileri süren Çiçek halen yandaş hale gelmemiş çok az basın ve medya kuruluşu ile liberal, demokrat ve sosyalist çevreye de bertaraf edileceği tehdidinde bulunarak bu yönlü mesajını basın yoluyla da iletmeyi ihmal etmedi.

RAMAZAN’A RAĞMEN OPERASYONLARA DEVAM

AKP hükümeti uzunca bir süredir hiç ara vermeden ve her geçen gün de artırarak askeri ve siyasi soykırım operasyonlarını sürdürüyor.  Bırakalım AKP devleti ve onun özel savaş güçlerinin Ramazan ayıdır diye operasyonları azaltmasını yeni askeri strateji, özel ve polis ordusu konseptleriyle Kürt Özgürlük hareketini tasfiye politikalarını daha da derinleştirmek istiyor. Sadece bununla da yetinmeyen AKP devleti ve Çiçek gibi kurmayları, DTK’nin Demokratik Özerklik ilanına cevap verme mahiyetinde İran devleti ile gerçekleştirdiği ortak bir operasyonla da Güney Kürdistan’da yeni bir cephe açarak katliam politikalarını oraya da taşımak istemiştir.

YALAN EN BÜYÜK ALÇAKLIK

Bütün bu gerçekleri bilinçli çarpıtan ve yavuz hırsız misali ters yüz eden Çiçek,  toplumda amiyane deyimle en büyük alçaklık olarak bilinen yalanlarla kendi kirli politikalarını kamufle etmek istemektedir. Yalan söylemedeki ustalığını burada da konuşturmak isteyen Çiçek, sanki bütün demokratik çözüm ve barış kanallarını tıkayan ve savaşta ısrar eden AKP devleti değil de Kürt özgürlük hareketiymiş gibi lanse etmeye çalışıyor.

ALÇAK SAVAŞTA ISRAR EDENDİR

Şimdi gün gibi ortada olan bu kadar gerçeğe rağmen kim alçak sorusu oldukça önem kazanmaktadır. Kürt toplumsal iradesinin tasfiye edilerek siyasal iradesinin kırılmasında ısrar eden AKP devleti ve onun Çiçek gibi kurmayları mı alçak yoksa iğne ucu kadar barış ve demokratik çözüm imkân ve zeminini geliştirmek isteyen Kürtler ve onun siyasi iradesi mi? Hiç kuşku yok ki alçak ve hatta en büyük alçak olanlar Kürt özgürlük hareketinin barış için altın tepside sunduğu tüm fırsat ve imkânlara rağmen savaşta ısrar eden ve kandan beslenerek kendi yeşil hegemonyasını bunun üzerine inşa eden AKP ve onun Cemil Çiçek gibi kurmaylarıdır.

Artim Ronî

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info    

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA