Halk İnisiyatifi'nden Serhildan Çağrısı
Duyurular / 27 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 15:40
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan Halk İnisiyatifi, İran rejiminin işgal harekâtına dikkat çekerek bu ittifak içerisinde Türkiye ve uluslar arası emperyalist güçlerin olduğunu belirtti.

Kürdistan Halk İnisiyatifi, İran rejiminin işgal harekâtına dikkat çekerek bu ittifak içerisinde Türkiye ve uluslar arası emperyalist güçlerin olduğunu belirtti. İnisiyatif, demokratik serhildanları geliştirmeye çağırdı.

İran ordusunun 16 Temmuz’dan beridir sınır hattında devam eden operasyonlarına sert tepki gösteren Kürdistan Halk İnisiyatifi, “Kürdistan halkı olarak üzerimizde uygulanan inkâr ve imha politikaları en çirkin ittifak ve politikalarla sürdürülmektedir. Kürdistan’ın dört parçasına sömürgeci bölge devletleri ile başta ABD olmak üzere uluslar arası emperyalist güçlerin biz Kürdistan halkına dayatmış olduğu statüsüzlük ve buna bağlı olarak geliştirilen inkâr ve imhadan başka bir şey değildir.” dedi.

Açıklamada şunlar ifade edildi: “Doğu Kürdistan’da Kürt halkına ve PJAK gerillalarımıza yönelik günlerdir geliştirilen operasyonların arkasında bir tek İran devleti değildir, çok iyi bilmekteyiz ki; İran devleti ile ittifak içerisinde ve arkasında olan başta T.C devleti olmak üzere uluslar arası emperyalist güçlerdir.

Doğu Kürdistan halkına dönük bu imha politikaları tüm Kürtlere dönük reva görülen politikanın bir parçasıdır. Benzer bir yaklaşım küçük güney parçamızda da biz Kürt halkına dayatılmak istenmektedir.

İnkâr ve imhanın her dört parçada Kürdistan halkına dayatılmaya çalışılan politikanın başını çeken ise T.C devleti olmaktadır. Amaç ve hedefleri, Kürdistan ulusal birliğimizdir. Yine amaç ve hedefleri Kürdistan halkı olarak kuzey Kürdistan’da ilan etmiş olduğumuz Demokratik Özerk Özgür Kürdistan’ın ilanını boşa çıkarmak ve statüsüz-kimliksiz bırakmaya mahkûm etmektir. Görülmektedir ki AKP hükümeti biz Kürtleri linç ettirmek için artık açıktan davetiye çıkarmaktadır.

Kürdistan halkı olarak tüm bunlara sessiz kalmıyoruz, kalmayacağız. Tarihte ilk defa kendi öz irademizle, kendi öz gücümüzle ulusal birlik içerisinde Demokratik Özerk Özgür Kürdistan’ı ilan ettik. Artık dayatılan statüsüzlüğü, inkârı ve imhayı kabul etmeyeceğiz. Kendi öz irademizle kendimizi yönetecek ve tüm saldırılara karşı öz savunmamızı geliştirerek boşa çıkaracağız.”

Tüm Kürdistan’ halkına çağrıda bulunan İnisiyatif şöyle dedi: “Tarihte belki de ilk defa Kürdistan’ın dört parçasında ve diasporada yaşayan biz Kürtler ulusal birliğimizi oluşturuyoruz, buna sahip çıkalım ve geliştirelim. Demokratik Ulusal Birlik için direnelim ve kazanalım.

Yine tarihte ilk defa kendi öz gücümüz ve öz irademizle Demokratik Özerk Özgür Kürdistan statüsüne kavuşmuş bulunuyoruz. Bu statüye sahip çıkalım, geliştirelim, kurumlaştıralım.

Reva görülen inkâr ve imha ateşi sadece biz Kürtleri değil, Türk, Arap, Süryani ve diğer tüm halkları da yakacaktır. Buna izin vermeyelim, bunun önüne geçelim ve buna karşı direnelim.

Bu nedenle; Biz Kürdistan halkına karşı geliştirilen tüm bu çirkin politikaları boşa çıkarmaya ve başarmak için Demokratik Ulusal birliğimizi geliştirmeye, Demokratik Özerk Özgür Kürdistan’ı inşa etmeye ve bugünden başlayarak tüm Kürt halkını Demokratik Serhildan’ları geliştirmeye ve katılmaya çağırıyoruz.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info    

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.