Anonymous 90 Bin Askerin E-Posta Adresini Ele Geçirdi
Teknoloji / 13 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 15:20
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anonymous, ele geçirdiği on binlerce veriyi torrent dosyası haline getirerek Pirate Bay’den indirilebilir hale getirdi.

Anonymous, ele geçirdiği on binlerce veriyi torrent dosyası haline getirerek Pirate Bay’den indirilebilir hale getirdi. Bilgiler ele geçirilirken hiçbir engelle karşılaşılmadığı açıklandı

Hacktivist grup Anonymous devlet kurumlarına karşı gerçekleştirdiği saldırılara devam ediyor. Anonymous, askere hizmet eden Booz Allen Hamilton şirketinin sunucularına girerek ele geçirdiği 90 bin askeri e-posta adres, şifre ve diğer bazı verileri piratebay aracılığıyla internete verdi.

Grubun 190 megabaytlık bir torrent dosyası olarak hazırladığı verilerin Amerikan Hava Kuvvetleri’nden Amerikan Deniz Kuvvetleri’ne kadar birçok önemli kurumdan ele geçirildiği ortaya çıktı.

Anonymous yaptığı açıklamada, “İnsan böyle önemli bilgilerin iyi korunduğunu düşünüyor ama bunları alırken hiç de zorlanmadık” dedi.

Grubun Pirate Bay’e yaptığı açıklamada şirket sunucularında güvenlik önlemi olmadığı ifade edildi.

Güvenlik şirketi Sophos’un konuyla ilgili açıklamasında, Anonymous’un yaklaşık 4 gigabaytlık kaynak kodunu sildiği ve Amerikan hükümetinin sistemine saldırı gerçekleştirecek bilgileri ele geçirdiğini ifade etmesinin endişe verici olduğunu belirtti.

Anonymous saldırının “AntiSec” hareketinin bir parçası olarak görülebileceğini belirtti. Grup bu hareket doğrultusunda insan haklarına aykırı bulduğu müdahalelerin ardından hükümet sitelerine yada yeterli güvenlik önlemi almayan önemli şirketleri uyarmak amacıyla saldırılar düzenlediğini duyurmuştu.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.