Diyarbakır'da Pazar Günü Yapılacak Miting İçin Çağrı
Duyurular / 01 Temmuz 2011 Cuma Saat 16:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BDP Diyarbakır İl Örgütü, Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu'nun tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılması için Pazar günü düzenleyeceği

BDP Diyarbakır İl Örgütü, Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu'nun tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılması için Pazar günü düzenleyeceği "Kürt soruna anayasal demokratik çözüm" mitingine katılım çağrısı yaptı.

BDP Diyarbakır İl Örgütü, Pazar günü İstasyon Meydan'ında gerçekleştireceği mitinge ilişkin il binasında açıklama yaptı. Açıklama yapan BDP Diyarbakır İl Yöneticisi Ahmet İlan, Kürt sorununun anayasal demokratik çözümü için, halkın iradesini temsil eden Dicle ve diğer tutuklu vekillerin özgürlüğü için PKK Lideri Abdullah Öcalan'la yapılan görüşmelerin müzakereye dönüşmesi gerektiğini belirtti. İlan, "Tüm halkımızı acıların son bulması için Pazar günü saat 17.00'da İstasyon Meydan'ında düzenleyeceğimiz mitinge bekliyoruz" şeklinde konuştu.

"Kürt sorununa anayasal demokratik çözüm" şiarıyla yapılacak mitinge BDP Eş Genel Başkanları Filiz Koçali ve Hamit Geylani, Emek, Özgürlük Demokrasi Bloğu Diyarbakır ve İstanbul milletvekilleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Diyarbakır ilçe belediye başkanları, STK'lar, aydın, yazar ve gazeteciler de katılacak.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.