Halk İnisiyatifi'nden KCK Davasına Katılım Çağrısı
Duyurular / 25 Nisan 2011 Pazartesi Saat 15:41
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan Devrimci Halk İnisiyatifi, yarın Diyarbakır’da görülmeye devam edilecek olan KCK davasına katılım çağrısında bulunarak,

Kürdistan Devrimci Halk İnisiyatifi, yarın Diyarbakır’da görülmeye devam edilecek olan KCK davasına katılım çağrısında bulunarak, 10 maddelik talepler gerçekleşinceye kadar serhıldanların devam edeceğini söyledi.

Kürdistan Devrimci Halk İnisiyatifi tarafından yapılan yazılı açıklamada, haftalardır alanlarda olan halka teşekkür edilerek, "AKP zulümkarlığına direnişçi duruşuyla geri adım attıran ve inkâra imhaya, soykırım politikalarına karşı Kürdistan'da An Azadi, An Azadi şiarıyla toprağa düşen özgürlük şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. Özgürlük maratonumuz onurlu, kararlı bir şekilde Önder Apo'nun özgürlüğünü gerçekleştirene ve 10 maddelik demokratik meşru talebimiz gerçekleşene kadar durmayacak, her geçen gün daha da büyütüp yaygınlaşarak sürecektir" denildi.

Açıklamanın devamında, "Kürdistan ve Türkiye'de halkımız her günü, her anı serhıldana dönüştürecek bir duruşla demokratik çözüm çadırlarında toplanmalı seçim çalışmalarına kitsel katılım göstermelidir. Halkımıza, değerlerimize yönelik AKP faşizminin saldırılarına karşı anında demokratik eylem tarzıyla cevap vermelidir. Yine halkımız nezdinde hükümsüz olan devletin yargı ve mahkemelerini kabul etmeyecek ve her türlü demokratik eylem tarzıyla protesto etmelidir" denildi.

Açıklamada, 26 Nisan'da görülecek "KCK davası"na da katılım çağrısı yapıldı.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA