İstanbul'da 13 Araç Ateşe Verildi
Gençlik / 05 Nisan 2011 Salı Saat 17:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul'da Sultanbeyli, Ataşehir, Zeytinburnu ve Sultangazi'de toplam 13 araç, bir market, bir seçim bürosu ve bir kahvehane ateşe verildi.

İstanbul'da Sultanbeyli, Ataşehir, Zeytinburnu ve Sultangazi'de toplam 13 araç, bir market, bir seçim bürosu ve bir kahvehane ateşe verildi.

İstanbul'un Sultanbeyli, Ataşehir, Zeytinburnu ve Sultangazi ilçelerinde dün ve önceki gün hareketli saatler yaşandı. Sultanbey'li de bir market, ülkücüler tarafından kullanılan bir kahvehane ve Saadet Partisi'ne ait bir seçim bürosu dün gece saatlerinde ateşe verildi.

Ataşehir'e bağlı Mustafa Kemal Mahallesi'nde de benzin dökülerek ateşe verilen 5 araç kullanılamaz hale geldi. Ateşe verilen araçlar itfaiye edipleri tarafından zor söndürüldü.

Sultangazi'nin Esentepe Mahallesi'nde de biri resmi araç olmak üzere 2 araç ateşe verilerek kullanılamaz hale getirildi. Yine aynı saatlerde Gazi Mahallesi'nde de 3 araç benzin dökülerek yakıldı. Ateşe verilen araçlardan birinin AKP Sultangazi Gençlik Kolları Başkanı'na ait olduğu öğrenildi.

Önceki gün Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi'nde molotof kokteyl atılarak ateşe verilen 3 araç ile birlikte İstanbul'da iki gün içerisinde ateşe verilen araç sayısı 13'e ulaştı.

Rıdvan Bozan İntikam Tugayı adını veren bir grup tarafından üstlenen eylemlerin Hatay'ın Amanos bölgesinde yaşanan çatışmada hayatını kaybeden 7 HPG gerillasının anısına gerçekleştirildiği belirtildi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA