KJB Kürt gençlerini dağa çağırdı
Kadin / 03 Nisan 2011 Pazar Saat 17:14
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KJB Koordinasyonu yaptığı yazılı açıklamada, Türk hükümetinin savaşta ısrar ettiğine dikkat çekerek, Kürt gençlerini dağa çağırdı ve Hatay’da yaşamını yitiren

KJB Koordinasyonu yaptığı yazılı açıklamada, Türk hükümetinin savaşta ısrar ettiğine dikkat çekerek, Kürt gençlerini dağa çağırdı ve Hatay’da yaşamını yitiren gerilla naaşlarına halkın sahip çıkmasını istedi.

AKP Hükümeti ve Türk ordusunun Kürt hareketine ve halka tasfiyeyi dayattığını belirten KJB, ‘’Newroz’da halkımızın geliştirdiği görkemli kutlamalar, demokratik çözüm ve özgür yaşamdaki ısrarı karşısında AKP, barışı değil çatışmayı, kardeşliği değil düşmanlığı tercih ettiğini halkımıza ve gerillaya yönelik saldırılarıyla bir kez daha ortaya koymuştur’ dedi.

KJB Koordinasyonu, Türk ordusunun Hatay’da 7 gerillaya yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı Kürt hareketinin barış çağrılarına karşı devletin imha politikasında ısrarı anlamına geldiğinip belirtti.

KJB Koordinasyonu açıklamasında şöyle dedi: ‘’En demokratik eylemi ve talepleri içeren Newroz sürecindeki eylemler karşısında halkın milletvekillerine, belediye başkanlarına karşı polisin geliştirdiği saldırılar, kutlamalar ardından yoğunlaştırılan tutuklamalar AKP’nin çözümsüzlükteki ısrarını göstermektedir. Hareketimizin meşru savunma duruşu karşısında Türk ordusu gerilla güçlerimize yönelik Kuzey Kürdistan’ın tüm alanlarında yoğun operasyonları başlatmış bulunmaktadır. Medya savunma alanlarına yönelik top atışlarını devam ettirmektedir. Halkımızın görkemli Newroz kutlamalarına gölge düşürmek, milyonların haykırdığı özgürlük tutumu karşısında inkar, imhadan başka bir cevaplarının olmayacağını bu saldırılarla göstermek istemektedirler. Son olarak Hatay’da 7 arkadaşımız şehit edilmiştir. Bu operasyon sürece yönelik Önderliğimizin ve hareketimizin barış çağrılarına imhayla karşılık verileceğini ortaya koyan bir tutumdur.

Türk ordusu meşru savunma pozisyonunda olan gerilla güçlerine saldırmıştır. Gerilla güçleri şimdiye kadar saldırılar karşısında kendisini korumak için nasıl karşılık vermişse, bundan sonra da gereken karşılığı verecektir. Kuşkusuz gerilla güçleri misilleme hakkını en etkili tarzda kullanması en meşru hakkıdır.

Halkımız gerilla cenazelerine sahip çıkmalı, imha ve inkarda ısrar eden politikalara karşı onurlu mücadelesindeki ısrarını ortaya koymalıdır. Bu temelde başta kadınlar ve gençler olmak üzere halkımızı gerillalarını sahiplenmeye, mücadelelerini yükseltmeye, gençleri dağlarda mücadele etmeye çağırıyoruz.’’

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.