Komalen Ciwan Gençleri Mücadelelerini Yükseltmeye Çağırdı
Gençlik / 03 Nisan 2011 Pazar Saat 09:47
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın doğum gününü olan 4 Nisanı kutlayarak, “4 Nisan özgür yaşamın kendisidir” diyen gençlik örgütü Komalen Ciwan,

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın doğum gününü olan 4 Nisanı kutlayarak, “4 Nisan özgür yaşamın kendisidir” diyen gençlik örgütü Komalen Ciwan, gençleri mücadelelerini yükseltmeye çağırdı.

Komalen Ciwan Koordinasyonu, PKK lider Abdullah Öcalan’ın doğum günü olan 4 Nisan vesilesiyle yayınladığı bildiride, 4 Nisan’ın Öcalan, Kürt halkı ve Kürt gençlerine kutlu olmasını diledi.

Bildiride, “Dünya ve bölge gericiliğinin uluslararası bir komployla boğmaya çalıştığı halkların özgürlük sesi olan Reber Apo’nun, doğum günü 4 Nisan’ı kendi doğuşu olarak tanımlayan Kürt halkı bu doğuşa güçlü bir biçimde sahip çıkmaktadır. Reber Apo Kürt halkının doğuş kaynağı ve varlık nedenidir. 4 Nisan’da gerçekleşen doğuş her şeyden önce, halkımıza ve halklarımıza reva görülen kimliksiz ve onursuz yaşamın reddi, karanlıktan aydınlığa yürüyüşün adıdır. 4 Nisan özgür yaşamın kendisidir” dendi.

Özgürlük yürüyüşünü gerçekleştiren Kürt halkını hiç bir imha, saldırı ve operasyonun durduramayacağı belirtilen bildiride, “Halkımız “Ya özgürlük ya özgürlük” şiarıyla dirilişten özgürlüğe yürüyüş halinde olan bir halkın iradesini ortaya koymuştur” denilerek devamla şunlar belirtildi:

“Yeni bir 4 Nisan’ı bu bilinç ve iddia ile karşılayan biz Kürdistanlı gençler bir kez daha direniş meydanlarında en önde yerimizi tutarak halka dönük bütün saldırılara karşı öz savunmamızı yaparak, bu faşist, saldırgan ve hain güçlere gereken cevabı vermeliyiz. Kürdistan gençliği olarak halkın elindeki bayrak, dilindeki slogan, yüreğindeki inanç olduğumuzu bilerek kahraman bir halkın genç kızları ve oğulları olarak görevlerimizin bilinciyle mücadelenin tüm saflarını doldurmalıyız. Serhıldanlarda en önde saf tutarak irademizi, eylem gücümüzle ortaya koyarak sonuç alıncaya kadar mücadeleyi büyütmeli, Kürdistan’dan, halkımızın yaşadığı mekanlardan polisi ve onun çetelerinin yaşamasına izin vermemeli, faşist Türk devletinin ve hükümetinin tüm kurum ve kuruluşlarını öfkemizin ateşinde yakmalıyız. “

Bildiride, Hatay’da Türk ordusu ile girdikleri çatışmada 7 gerillanın yaşamını yitirmesine de değinilerek, “Bu yoldaşların intikamını almak kadar onların silahlarını kaldırarak dosta düşmana Kürdistan gençliğinin gücünü, azmini ve özgürlükteki ısrarını bir kez daha göstermeliyiz” dendi. Bildiride, yaşamını yitiren gerillaların cenazelerine sahip çıkılması istenerek, “bu şahadetlerin hesabı faşist devlete ve onun hükümeti AKP’ye sorulmalıdır” dendi.

“Kürdistan gençliği, yeni bir doğum gününü direniş cephelerinde yükselteceği ateşle karşılamalıdır” denilen bildiride gençlere, “mücadeleye fedaice katılma” çağrısı yapıldı.

Bildirinin sonunda “Komalên Ciwan olarak önderliğimizin, halkımızın ve Kürdistan gençliğinin 4 Nisan’ının kutluyor, Tüm Kürt gençliğini mücadeleyi yükseltmeye, “ya devrim ya devrim” şiarıyla Özgür Kürdistan’ı yaratmak için Mazlumlaşarak, Agidleşerek serhıldanları yükseltmeye ve gerilla saflarında yerlerini tutmaya çağırıyoruz” dendi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info


TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA