Roj TV'den 'Korsan Sinyallere' İlişkin Açıklama
Teknoloji / 22 Şubat 2011 Salı Saat 11:07
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan’da yayınları korsan sinyallerle engellenen Roj TV yaptığı açıklamada, AKP hükümetinin Kürt medyasını susturmak istediğini belirterek, yapılan saldırıları kınadı.

Kürdistan’da yayınları korsan sinyallerle engellenen Roj TV yaptığı açıklamada, AKP hükümetinin Kürt medyasını susturmak istediğini belirterek, yapılan saldırıları kınadı.

Kürt medyasına yönelik teknolojik saldırılar davam ederken, saldırıların temel hedeflerinden biri olan Roj TV bir açıklamada bulundu. Roj TV, yazılı açıklamasında, yayınlarının korsan sinyallerle engellenmesini kınayarak, bunları beyhude girişimler olarak gördüklerini bildirdi.

Açıklamada şunlar ifade edildi: “Bilindiği üzere Türk Devleti televizyonumuza karşı öteden beri çeşitli engelleme ve saldırılar içindedir. Uluslararası diplomatik girişimler ve çeşitli ekonomik çıkarlar karşılığında yapılan saldırılardan sonuç alamayan Türk Devleti, yayınlarımızın engellenmesi için ısrarını sürdürmektedir. Kürdistan ve Ortadoğuda yaşanan gelişmeleri izleyecilerine Kürtçe başta olmak üzere çeşitli dillerle aktaran ROJ TV, özellikle AKP hükümetini ciddi derece de rahatsız etmektedir. Zira AKP hükümeti yaklaşan Mart ay’ı ve seçim sürecinde ortamı provake etmektedir. Bunun için de kendi medyası ile her türlü manipülasyonu yaratmak istemektedir.

BEYHUDE GİRİŞİMLER

ROJ TV başta olmak üzere, özgür basın geleneğinin devamı olan Kürt medyası, bu amacın önünde duran etkili yayınları ile hedef halindedir. Bu gerçeği gören AKP hükümeti, son dönemde Fırat Haber Ajansına ve çeşitli Kürt basın yayın organlarına saldırmaktadır. Bu saldırılar paralelinde bir kaç gündür yayınlarımız korsan sinyallerle engellenmektedir. Danimarkada açılan haksız davada umduğunu bulamayan, hukuki tüm girişimleri başarasız olan hükümetin bu saldırıları Kürt medyasından duyduğu rahatsızlığın dışavurumudur. Daha da önemli olan, bu saldırılar AKP hükümetinin önümüzdeki süreçta başlatmak istediği süreci işaret etmektedir. Hükümet, Kürt halkına ve kurumlarına yönelik baskılarını gizlemek ve kamuoyunu manipüle etmek için Kürt medyasını sustarmak istemektedir. Bu saldırıları kınıyor ve beyhude girişimler olarak görüyoruz. Yayınlarımızın düzenli bir şekilde izleyicilerimize ulaşması için çabalarımız sürmektedir.”-ANF

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info
   

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.