YJA-Star: Çözüm Gelişmezse Savaş Kaçınılmazdır
Kadin / 14 Şubat 2011 Pazartesi Saat 15:14
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öcalan’a yönelik 15 Şubat komplosunun “lanetleyen” ve “nefretler kınayan” kadın ordusu YJA-Star Komutanlığı, “AKP hükümeti ve TC devleti bu gerçeği

Öcalan’a yönelik 15 Şubat komplosunun “lanetleyen” ve “nefretler kınayan” kadın ordusu YJA-Star Komutanlığı, “AKP hükümeti ve TC devleti bu gerçeği yaratan politikalarından vazgeçmemesi, çözümsüzlükte ve savaşta ısrar etmesi çözümü istemediğinin en açık göstergesidir” dedi.

YJA-Star Komutanlığı, yaptığı açıklamada, “15 Şubat uluslar arası komplosu Önder Apo’nun Özgür Hakikati karşısında yenilmiştir. Kürt Halkı açısından özgürlükle örülü yeni bir tarihin ilmik ilmik yazıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Reber Apo öncülüğünde yaşamı anlama, gerçeğin hakikatte durduğu bu dönem Kürt halkı ve Kürt kadını için varlığını koruma ve özgürlüğünü sağlama mücadelesi anlamına gelmektedir” diye belirtti.

“Böylesi kader belirleyici bir sürecin arifesinde uluslararası 15 Şubat komplosunun13. yılına giriyoruz” diyen YJA-Star, “Her şeyden önce Reber Apo şahsında halkımıza, analarımıza ve kadınlarımıza reva görünen bu insanlık dışı komployu tüm devrimci nefesimizle kınıyor, komploda her ne şekilde olursa olsun yer alan, destekleyen ve komplo da yer alan herkesi lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖZGÜRLÜK HAKİKATİ

Açıklamada devamla şunlar belirtildi: “Uluslar arası sermeye güçlerinin karşılıklı çıkarları, insanlık adına hiçbir değerin tanınmadığı, özgürlük demokrasi ve kardeşliğin çıkarları üzerinden peşkeş çekildiği kalleş bir karara dayanmaktadır. 15 komplosu Kürt Halkının özgür geleceğinin karartılması ve Kürdistan topraklarında hayatın cehenneme çevrilmesini ifade etmektedir. Devletçi, iktidarcı merkezi ataerkil sistem genelde insanlık özelde Kürt halkının özgürlüksel duruşuna karşı dibe vurmasıdır. Önderliğimizin özgürlük hakikati karşısında yenilginin ifadesidir 15 Şubat Komplosu. Yüzyılımızın en pervasız ve gözü kara saldırısının bir insanlık suçu olarak işlendiği bu komplo bir kez daha kara bir leke olarak tarihe geçmiştir.

Tüm bu gerçekliğe rağmen Önderliğimizin Kürt halkının ve fedakar Kürt kadınının ve özgürlük militanlarının paha biçilmez direnişleriyle uluslar arası komplo boşa çıkartılmıştır.

Önderliğimiz 12 yıldır bulunduğu en zor dayanılmaz esaret koşullarında bile çözümün barışçıl ve siyasal yollardan gerçekleşmesi için tarif edilmez çabalar ve fedakarlıklar sergilemiştir.

KALLEŞÇE SALDIRILAR

Buna karşı uluslar arası komplonun bir parçası ve yürütücü gücü haline gelmiş olan AKP hükümeti çözüme dönük her hangi bir adım atmaya yanaşmamıştır. Çözüm projesi olmadığı gibi siyasi ve askeri operasyonlarını daha da yoğunlaştırmıştır. Cezaevlerini Kürt siyasetçilerle doldurmuş halkımıza, kadınlarımıza, çocuklarımıza karşı en pervasız saldırıları geliştirmekten geri durmamıştır. Askeri operasyonlar da devam etmiş, gerilla güçlerimizin ateşkes sürecinde bulunmasını fırsat bilinerek kalleşçe saldırılar gerçekleştirilmiş ve çok sayıda yoldaşımız şehit edilmiştir.

Her gün yer altından çıkartılan toplu mezarlardan onlarca faili meçhul ceset çıkarılmasına rağmen bu gerçekliğe adeta kulak tıkatılmaktadır. Önderliğimizin ve hareketimizin çözüm için bu süreçte şart olarak koştuğu Hakikatleri Araştırma Komisyonu’nun kurulması talebine yanıt verilmemiştir. Bu gerçekler AKP hükümetinin Kürt sorununun çözümüne niyetinin olmadığını açıkça göstermektedir.

Kürt halkı açısından açık olan şu ki; uluslar arası komplo bir soykırım konsepti olarak devam etmektedir. AKP hükümeti ve destekçileri Kürt sorununun çözümü yerine özgür ve iradeli Kürt’ü tasfiye etme, kendi köle Kürt’ünü yaratma çabası peşindedir. Oyalama taktikleriyle çözümü sürece yayarak marjinalleştirmeyi esas almaktadır. Sorunu çözecekmiş beklentisi yaratarak mücadele ruhunu ortadan kaldıran ve umutlarını kırmayı hedefleyen kalleşçe bir plan güdülmektedir.

ÇÖZÜM GELİŞMEZSE, SAVAŞ KAÇINILMAZDIR

Çok iyi bilinmektedir ki çözümün gelişmemesi kaçınılmaz olarak çok daha kapsamlı bir savaş sürecinin gelişeceğine işarettir. Çözümsüzlüğün bizi savaşa bir adım daha yaklaştıracağı inkar edilemez bir gerçekliktir. AKP hükümeti ve TC devleti bu gerçeği yaratan politikalarından vazgeçmemesi, çözümsüzlükte ve savaşta ısrar etmesi çözümü istemediğinin en açık göstergesidir.

TEK ÇIĞLIKTA BİRLEŞME ÇAĞRISI

Geçmiş hiçbir dönemle kıyaslanmayacak bu sürecin sağladığı başarı olanaklarını kalıcı bir özgürlük sürecine dönüştürmek Kürt halkı ve özürlük militanları olarak önümüzde büyük bir görevdir. AKP’nin çözümsüzlükteki ısrarına karşı kendi çözümünü yaratmak, onurluca varlığını korumak ve özgürlüğünü sağlamak bu dönemde Kürt halkına düşmektedir. Bu temelde demokratik özerkliği yaşamın her alanında uygulamaya geçirmek gerekmektedir. 13. yılında Kürt halkının uluslar arası komploya daha güçlü bir örgütçülük ve demokratik özerkliği yaşamsallaştırarak cevap vermesi komplocularının amaçlarının boşa çıkartılması anlamına gelmektedir. 15 Şubat’a karşı direnişin ruhunu yaratmak, özgürlük serhildanlaşmasını gerçekleştirmek komploya vurulacak en büyük darbedir. Yediden yetmişe tüm halkımızın Reber Aponun özgürlüğü etrafında kilitlenerek yapacağı her eylemi özgürlük haykırışına dönüştürmesi komplocularının tüm hedeflerini kursaklarında bırakacaktır.

Bu temelde tüm gençlerimizi özgürlük dağlarına akın etmeye, tüm kadınlarımızı halkımızın özgürlük haykırışı olan serhildanlara öncülük etmeye ve bütün Kürt halkını tek çığlıkta birlik olmaya, büyük serhildanlaşmaya çağırıyoruz.

Bütün kadınların ve Kürt halkının meşru savunma gücü olan YJA-STAR olarak kendimizi Reber Apo’nun özgürlüğüne adadığımız bu süreçte halkımızın özgürlüğünü sağlayacağımızın iddia ve kararlığını her zamankinden daha fazla taşıdığımızı belirtiyoruz. Yaşadığımız her anı, aldığımız her soluğu özgür bir geleceği yaratmanın vesilesi yaparak özgürlüğü inşa eden duruşumuzla 15 Şubat lanetli komplosuna yanıt olacağımız sözünü veriyoruz.

Bu temelde Önder Apoyla, Halkımızla, Analarımızla ve bütün kadınlarla yaratacağımız özgür bir geleceğin özgürlük buluşmasını sağlama mücadelesini yükselteceğimiz sözünü veriyoruz. Kendimizi sadece ve sadece böyle bir geleceğe adayacağımızı ve mutlaka başaracağımız sözünü yineliyoruz. Bu vesileyle uluslar arası komployu lanetliyor ve büyük bir nefretle kınıyoruz.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.