Ekoloji Forumu Diyarbakır'da Yapılacak
Ekoloji / 26 Ocak 2011 Çarşamba Saat 15:57
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mezopotamya Sosyal Forumu tarafından düzenlenecek Ekoloji Formu 29-30 Ocak tarihleri arasında Diyarbakır Sümerpark Kampüsü'nde yapılacak.

Mezopotamya Sosyal Forumu tarafından düzenlenecek Ekoloji Formu 29-30 Ocak tarihleri arasında Diyarbakır Sümerpark Kampüsü'nde yapılacak.

Mezopotamya Sosyal Forumu (MSF) tarafından 29-30 Ocak tarihleri arasında Diyarbakır'da düzenlenecek olan Ekoloji Forumu'nun programının içeriği Sümerpark Kampüsü Güneşevi önünde yapılan basın açıklamasıyla basına deklere edildi.

Açıklamayı yapan Mezopotamya Sosyal Forumu koordinasyonunda yer alan Diren Özkan, bugüne kadar tüm nimetlerini cömertçe paylaşan doğanın insanın sınırsız istekleri karşısında "pes" etmek üzere olduğunu belirterek, dünya eko-sisteminin artık insan tahribatlarını hazmedemeyecek boyuta ulaştığını dile getirdi.

"İnsanlık artık yol ayrımına gelmiştir" diyen Özkan, "Bu yol ayrımında algı kapılarımızı aralamak ve ortak bir mücadele hattı örmek için ekoloji aktivistlerini, kolektifleri, oluşumları, taban örgütlenmelerini dil, din, ırk, cinsiyet, renk ayrımı olmaksızın 29-30 Ocak tarihlerinde düzenleyeceğimiz Ekoloji Forumu'na davet ediyoruz" dedi.

29-30 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek forumda, çok sayıda akademisyenin sunum yapacağı, "Ortadoğu'da Doğu Kaynakların Yönetimi ve Tüketimi", "Ekoloji ve Siyaset Düzleminde Toplumsal Sistem Arayışları, Deneyimler ve Direnişler", " Mezopotam'yada Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar", "Ekolojik çeşitlilik, halkların ve doğanın çeşitliliği", "Ekolojik krizin nedenleri ve krizden çıkış için yaklaşımlar" ve "Sürdürelebilir kentler ve alternatif teknolojiler" başlıklı konular tartışılacak.

Foruma, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Güneş Evi, Mezopotamya Biyo-çeşitlilik Araştırma ve Koruma Topluluğu, Yerel Yönetimler ve Ekoloji Komisyonu, Yeşiller Partisi'nin de aralarında bulunduğu 76 sendika, siyasi parti ve sivil toplum örgütünden temsilciler katılacak.-ANF

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

ARAMA