İnternetin İlk Kürt APP'si Yayında
Teknoloji / 23 Ekim 2010 Cumartesi Saat 14:19
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnternet üzerinde Kürtçe yayın yapan KurdFm, yeni tekniğe ve çoğunluğuna uygun Kürtlerin ilk APP’si olarak yayın hayatına yenilik kazandırdı.

İnternet üzerinde Kürtçe yayın yapan KurdFm, yeni tekniğe ve çoğunluğuna uygun Kürtlerin ilk APP’si olarak yayın hayatına yenilik kazandırdı.

Test yayınlarından sonra yayınına başlayan KurdFm, internetin cep telefonlarında yaygınlaşmasından sonra yeni gelişen tekniğe göre Iphone (APP Applikation) kullanıcıları için de uygulama geliştirdi.

Bu özelliği nedeniyle de ilk Kürt APP’si olan KurdFm, Iphon programları içerisine girdi. Şu ana kadar dünya genelinde 9500 kişi tarafından Iphonlara indirildi, en çok indiren ülkeler arasında Almanya ve Türkiye geliyor.

Almanya’da marka çalışmalarını yürüten KurdFm, Türkiye'de ise marka olmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Stüdyosu Almanya'da bulunan KurdFm sene sonuna doğru canlı yayına başlamaya hazırlanıyor. 24 saat canlı yayın yapacak olan KurdFm canlı yayın ilanını ise yılbaşı gecesinde bir konser düzenleyerek dinleyicilerine bildirecek.

Canlı yayını www.KurdFm.com üzerinden Windows Media Player, Winanp, Flash Player ve Real Player ile de dinlenebilir.-ANF

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.