'Onur Direnişi'nden Bir Savaşcının Güncesi - 1
17 Ekim 2019 Perşembe Saat 09:16
14 Punto 16 Punto 18 Punto 20 Punto
Can Toprak

8. gün

Tüm cephe hattı halkımızın özgürlük halayının militanıdır.

 

"Tarih 16.10.2019 Kürdistan özgürlük savaşçıları bugün destan yazıyor burada. Savaşın en acımasız cephesinde top atışları ve bombardıman altında, yorgun bir akşam üstü sadece duygularımla konuşmak istiyorum.

Öncelikle burada yaşananlar savaş değil, Ermeni soykırımının güncelleme çabalarıdır. Dün soykırım kurbanı Ermeniler idi bugün Kürtler olsun isteniyor. Bir  halk evinden, yerinden yurdundan sürülmek ve yok edilmek isteniyor. Tarihin en etkili silahı olan yalan ve çarpıtma kullanılarak, terörle mücadele adı altında gerçekler ve halklar katlediliyor. Zalimler zulümlerinde sınır tanımıyorlar. Dün Serêkaniyê'de çocuklar ve kadınlar obüs toplarıyla yakılarak katledildiler, Görüntü korkunçtu... Fırsat bulsalar tüm yurdumuzu ve bölgeyi ateşe verecekler, yok edecekler. Bu nedenle Kürdistan savaşçıları gece demeden, gündüz demeden, durmadan, dinlenmeden, yılmadan ve yorulmadan DİRENİYOR, SAVAŞIYOR VE BEDEL ödüyorlar. Kürt halkının kızları ve oğulları Serêkaniyê'de, Girê Spi'de ve Kobani'de her köy ve sokakta destan yazıyorlar.

Başkan Apo’dan bir söz dinleyen, bu hareketin bir yudum suyunu içen, havasını soluyan herkes dişi, tırnağı ve yüreği ile VATANINI, ONURUNU savunuyorlar. Ve her cephede PİR KEMAL’in dediği gibi “GÖKTE BULUT  KALMASIN, YAĞMUR YAĞSIN GÜNEŞ AÇSIN ÖZGÜRLÜK İÇİN SAVAŞ OLSUN” haykırışları yükseliyor. Çekilen acılara rağmen herkes mutlu ve tüm cephe hattı halkımızın özgürlük halayının militanıdır.

Şimdi, baştan başa savaş alanına dönüşen burada zafer Kürdistan'ın özgürlüğe sevdalı, ölüme nişanlı kızları ve oğullarını çağırıyor. Direnecekler ve kazanacaklar, tarih yazacaklar buna inanıyoruz.

Herkese selamlar saygılar..."


Can Toprak

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

Parveke
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Ulaş Arslan
VARLIĞI KORUMAK!

ARAMA