Acılara Yol Açan ve Mağduriyet Yaratan Şey Kürt Gençlerinin Türk Askeri Yapılmasıdır
21 Eylül 2019 Cumartesi Saat 08:09
14 Punto 16 Punto 18 Punto 20 Punto
Mehmet Gören

Faşistler yaptıklarını anlatmakta zorlanınca kendilerinin toplumda yol açtığı mağduriyetlerle, sorun ve acılara sarılırlar. Hitler faşizmine gerekçe yaratırken Alman halkının yoksulluğunu kullanmıştı. Oysa ki Alman halkında yaşanan yoksulluğun sebebi de bizzat kendisi gibi düşünenlerin yol açtığı sonuçlardı. Aynı yöntemi Erdoğan-Bahçeli ile birlikte TC devleti de kullanıyor. Her şey ellerinde olmasına rağmen sanki içerden ve dışarıdan birileri kendilerine müdahale ediyor, yapacakları yararlı işleri engelliyor gibi bir yalana sarılıyorlar. Son örnek HDP Amed il binasının önünde oturttukları bazı ailelerin durumunu oyunlaştırarak Kürt soykırımını anlatmaya çalışarak yapıyorlar.

HDP il binası önüne oturtulanlar faşizmin alçaklığına ve barbarlığına kılıf yapılıyor. Bu aileler Kürt soykırımına alet ediliyor. Kürt düşmanı bir devletin katilliğini ve Kürtleri yok etmesine malzeme oluyorlar. İşin bir yanı budur. Diğer yanı ise Türk devletinin Kürt özgürlük mücadelesi karşısında kullanacak başka bir imkanının kalmadığını anlatıyor olmasıdır. Her iki durumda Türk devletini yöneten, Bahçeli, Erdoğan, Soylu ve Perinçek gibilerin alçaklığını göstermektedir. Kürt gerillası karşında aldıkları yenilginin üstünü zavallı insanları kullanarak örtmeye çalışıyorlar.

Adını bir kereye mahsus yazmak durumunda kaldığımız bu faşistlerin içine düştükleri son durum ibretlik derslerle doludur. Kürt gençlerinin halkı ve vatanı için mücadele etmesine ne kadar büyük bir kin besledikleri yeni bir teatral oyunla sahneliyorlar. Bunlar yer yüzünde tek bir Kürt kalmasın diyenlerdir. O kadar zavallılar ki gerillaya katılıp kendilerine karşı savaşan gençlerin ana ve babalarına muhtaç hale gelmişler. Aslında içlerinde bu ailelere ne kadar büyük bir kin ve düşmanlık beslediklerini her gün çocuklarının olduğu dağları bombalayarak zaten gösteriyorlar. Bunlar alçaklığını çocuklarını öldürünce tüm medya organlarında son dakika haberi verdikleri ana ve babaları da başka bir biçimde öldürerek gösteriyorlar. Böyle bir alçakça düşmanlığı ancak Türk faşistleri gösterebilir. Bunlar Ermenileri katledip Ermeni kelimesini küfür ile eş anlama getirecek kadar alçak, insanlık düşmanı barbarlardır. Bunlar Rum halkını topraklarından sürmeyi zafer sayan Orta Asya’dan gelmiş aç köpeklerdir. Bunlar Kürtleri inkar ve imha ederken, diğer yandan da Kürtleri bölücü, ayrımcı sayacak kadar şeref ve haysiyetten bepar olanlardır. Bunlar şairin deyimiyle yılandır. Çiyandır. Yoksulun ekmeğine göz dikenlerdir. Bunlar bin bir zorlukla, başta Kürtlerin olmak üzere bölge halklarının civanmertliği sayesinde Ortadoğu'da yurt edinmiş Türkmen halkına bölgenin tüm halklarını düşman eden nankörlerdir. Bunlar Kürtlerin kendilerine ettikleri yardımları verdikleri değerleri görmeyen kardeşlik bilmezlerdir. Bunlar düşman ve savaş hukukunu bile tanımayan namertlerdir. Bunlar insanlığımız ve halklar arası kardeşlik için yok edilmekten başka çaresi olmayan zehirli mikroplardır. Kürtler sizi yok edecektir. Türk Kürt kadim kardeşliği size rağmen yeniden bu kez demokratik ulus temelinde kurulacaktır. Bundan böyle ‘Çapanoğlu’ sizler olacaksınız.

HDP Amed il binasının önüne oturtulanlarla Kürt halkına hakaret ediliyor. Bu oturtma ile Kürt düşmanlığı farklı yol ve yöntemler kullanılarak yapılıyor. Bu yöntemle Kürt katliamına meşruluk kazandırılmak isteniyor. O ailelerin bu suçlara payende olmaması gerekir. Bu ailelerin soykırım saldırısına alet olmaması lazım. TC'nin çocuklarınızı katletmek için her gün dağı taşı bombaladığını bu zavallılara anlatmak gerekir.

Halk olarak varlığımızı inkar eden bir devlete karşı savaşmaktan başka yolun onursuzluk olduğunu kavramaları lazımdır. Kürt gençleri onursuzluğu kabul etmedikleri için ülkesinde işgalcilere karşı savaşıyor. Kürt gerillası değil halen orta Asyalı olduklarını düşünenler ülkemizden çıkmalıdır. Onlar buralı değildir. Kürtlerin kendilerine ettikleri bunca hizmete rağmen Kürt’ün varlığına düşman olanlarla aramızda tek bir ilişki kalmamıştır. Kürtleri yok etmek isteyenleri Kürtlerin onları yok etmesi hem hakları hem de milli görevidir. Kürt gençleri bu iş için savaşıyor. Orta Asya’dan kalkıp geldiği halde artık buralı olduğunu düşünüp halklar arası kardeşliğe göre davranmayan vahşilerin ki kendilerini köpek soylu ele alır bunlar, tehlikelidir. Bunlara karşı savaşmak yiğitliktir. Kürt ve insanlık severliktir. Kürt gerillası insanlık için bu barbarlara karşı savaşıyor. Kürt gerillasına karşı gelmek ona düşmanlık etmek insanlığa ve insanlık ahlakına düşmanlık etmek demektir. Kürt ana ve babalarının çocuklarına kavratması gereken doğrular da bu saydıklarımdır.

Kürt ana ve babalarını mağdur eden tek bir şey vardır. O da Türk askerine giden çocuklarıdır. Türk devleti Kürt gençlerini zorla askere götürüyor. Kürt halkını mağdur eden budur. Kürt ana ve babalarını üzen kendilerine acı yaşatan onurlarını rencide eden şey çocuklarının zorla Türk askerine götürülmesidir. Tek bir gerilla zorla gerilla yapılmamıştır. Gerilla onurlu, şerefli yiğit gençlerin ordusudur. Bunun için her kes de çok iyi biliyor ki gerillaya katılmak mağduriyette değil onur ve şerefe yol açar. Türk askerine gitmek onur kırıcıdır, şeref yaralayıcıdır. Bunun için bundan böyle hiçbir Kürt ana ve baba tek bir çocuğunu Türk askerine göndermemelidir.

Bakurlu Kürt gençleri çağrım sizedir. Türk devletinin askerliğine gitmeyin. Sizin yerinizi onurlu, şerefli ve özgür bilinçli kahramanlar ordusu gerilla saflardır. Askerlik yaşına geldiğinizde mutlaka gerillaya ulaşmalısınız. Bu yurtseverlik kadar onurlu insanlık için bir görevdir.

 

Mehmet GÖREN

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

Parveke
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Ulaş Arslan
VARLIĞI KORUMAK!

ARAMA